Just another WordPress site

ଏହିଚିହ୍ନ ଥିଲେ ନାରୀଟିର ଚରିତ୍ରହୀନ ବୋଲି ଜାଣିପାରିବେ , ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆପଣଙ୍କ ହୋସ ଉଡ଼ିଯିବ !

0 110

ବନ୍ଧୁମାନେ ନାରୀ ହେଉଛି ଭଗବାନଙ୍କର ସୃଷ୍ଟିରେ ସବୁଠାରୁ ଅଦ୍ଭୁତ ତାଙ୍କ ଭିତରେ ଥିବା ଭାବନା ନିଆରା ତେଣୁ ଆମ ସମାଜରେ ତାଙ୍କୁ ଦେବୀଙ୍କର ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି ।ତେବେ କିନ୍ତୁ ସବୁନାରୀ ସମାନ ହେଇନଥାନ୍ତି ଯେମିତିକି ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ନାରୀ ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ମନ୍ତବ୍ୟ ରକ୍ଷା ଯାଇଛି ଆଉ ସେଥିରୁ କିଛି ଏମିତି ଅଦ୍ଭୁତ ଓ ଆକର୍ଷଣୀୟ ବର୍ଣ୍ଣନା ମଧ୍ୟ ମିଳିଥାଏ ଯାହା ସଭିଙ୍କ କଳ୍ପନା ବାହାରେ ।

ତେବେ ଆମେ ବହୁତ ସମୟରେ ନାରୀ ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ବହୁତ କଥା ଶୁଣିଥାଉ ତେବେ ଏମିତି କିଛି ତଥ୍ୟ ରହିଛି ଯାହା ଆପଣ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହେଇଯିବେ ।ତେବେ ଯେମିତି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗ୍ରନ୍ଥ ‘ବ୍ରିହାଦ୍ ସମିତା’ରେ ଦୁଇ ପ୍ରକାରର ମହିଳା, ଶୁଭ ଚିହ୍ନ ଏବଂ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଚିହ୍ନ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି |

ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଆଧାରରେ ଜଣେ ମହିଳା ସାଧୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ରୂପ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଉଥିବାବେଳେ ଉଦ୍‌ବେଗଜନକ ଚିହ୍ନକୁ ଆଲାକସ୍ମି କୁହାଯାଇପାରେ। ତେବେ ବନ୍ଧୁମାନେ ଆଜି ଆମେ ମହିଳାମାନଙ୍କର କିଛି ଶାରୀରିକ ଗୁଣ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିବୁ ଯାହା ଏହି ପୁସ୍ତକରେ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ନାହିଁ ।ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାଖାର ସାମୁଦ୍ରା ଶାସ୍ତ୍ରୀ ମାଧ୍ୟମରେ ମଣିଷମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ, ଶରୀର ଉପରେ ଚିହ୍ନ, ଶରୀରର ଚିହ୍ନ ଆଧାରରେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରକୃତି ବିଷୟରେ କୁହାଯାଏ |

1.ଯେପରିକି କୁହାଯାଏ ମହିଳାମାନଙ୍କର କାନରେ ବହୁତ କେଶ ଥାଏ, ତେବେ ଏପରି ମହିଳାମାନେ ଘରେ ଦୁଃଖରେ କାରଣ ହୁଅନ୍ତି ।
2.ଯଦି ମହିଳାଙ୍କ ଦାନ୍ତ ମୋଟା ବା ଚଉଡା ବା ସେ ପାଟିରୁ ବାହାରକୁ ଚାହିଁଥାଏ, ତେବେ ସେହି ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନ ସର୍ବଦା ଦୁଃଖରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଥାଏ ।
3.କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଗୁଣ୍ଡର କଳା ହେବା ମଧ୍ୟ ମହିଳାଙ୍କ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟର ସଙ୍କେତ ଅଟେ ।

4.ଯଦି କୌଣସି ମହିଳାଙ୍କର ଶିରା ଫୁଲା ଏବଂ ପାପୁଲି ସମତଳ ଥାଏ, ତେବେ ସେ ସର୍ବଦା ସୁଖ ଏବଂ ଧନରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତି ।
5.ଆହୁରି କୁହାଯାଏ ଯଦି ମହିଳା ଲମ୍ବା ଏବଂ ଓଠର ଉପର ଭାଗରେ ଅଧିକ କେଶ ଥାଏ, ତେବେ ସେ ସ୍ୱାମୀ ପାଇଁ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ବୋଲି ଧରାଯାଏ ।
6.ଯଦି ଜଣେ ମହିଳା ଅତ୍ୟଧିକ କ୍ରୋଧିତ ଓ ଝଗଡା କରନ୍ତି, ତେବେ ଏପରି ମହିଳାଙ୍କ ଚରିତ୍ରକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର ।

ତେବେ ବନ୍ଧୁମାନେ ଏହି ପରି କଥା ସବୁ ଆମେ ବିଭିନ୍ନ ପୁସ୍ତକ ଗୁଡିକରୁ ପାଇଥାଉ ତେଣୁ ଏହା ମାନେ ନୁହେଁ ଆମେ କୋଣସି ନାରୀର ମନକୁ କଷ୍ଟ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ । ଆମର ଉଦେଶ୍ୟ ଏସବୁ ବିଷୟରେ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତୁ ଆଉ ଏହାକୁ ଆପଣ କେମିତି ଗ୍ରହଣ କରିବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ ଆଉ ଯଦି ଯେଉଁ ମାନେ ଏହି ସବୁ କଥା କୁ ଧରିବେ ତାହେଲେ କେବେ ଆଗେଇବେ ପାରିବେ ନାହିଁ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆଶା କରୁଛୁ ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକେଲଟି ଆପଣଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ। ଯଦି ପସନ୍ଦ ଆସିବ ତେବେ ଲାଇକ ଏବଂ ସେୟାର କରିବାକୁ ଭୁଲିବେ ନାହିଁ । ଦୈନନ୍ଦିନ ଘଟୁଥିବା ଘଟଣାର ଖବର ସହିତ ଅପଡେଟ ରହିବା ପାଇଁ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।